טיפול בהשמנה

דימוי גוף הינו גורם חשוב בתודעה שלנו. אנו בוחנים האם ההופעה החיצונית שלנו אטרקטיבית ביחס לאחרים. בחברה המודרנית "רזה שווה יפה, בריא, מצליח". אנו רואים בפרסומות יותר ויותר אנשים רזים, למרות שמדי שנה, יותר ויותר אנשים בעולם מוגדרים כשמנים.

טיפול בהשמנה

אחת האסטרטגיות להתמודדות עם תופעת ההשמנה היא הדיאטה. שיא האבסורד הוא שהדיאטה, שנועדה בעצם לפתור את בעיית ההשמנה, נמצאה בעצם כמעצימה אותה. אנשים עושים דיאטות ובמאמצים רבים משילים מספר קילוגרמים, שאת רובם הם מעלים חזרה. רבים מתחילים בדיאטה אבל לא מצליחים לסיים אותה או "נשברים" לאחר מספר שבועות ואפילו ימים. לפי חלק מההערכות, כ 95 אחוז מאלה שעושים דיאטה לצורך הורדת משקל מעלים אותו ולעיתים אף מעבר לו. כישלון תוכניות ההרזיה לא מונע מן התעשייה סביבן לשגשג, משום שלמרות הכול מנסים שוב – דיאטה.

הרזיה חשובה לבריאות לשם שמירה על רמת הכולסטרול והסוכר בדם, ולוויסות לחץ דם. ועל אף שירידה במשקל של 5% – כפי שקורה בדרך כלל בדיאטות, תאכזב, קרוב לוודאי, את האדם שעשה דיאטה, מבחינה רפואית ירידה כזו יכולה לחולל שיפור. אולם להתרכז רק בדיאטות זו טעות וזה גם לא עובד. פעילות גופנית יכולה לשפר את הבריאות, אפילו בלי לרדת במשקל. השומן הופך לשריר וזה מנוף שיכול לשפר את דימוי הגוף.

המסרים על הרזון מתעלמים לחלוטין מקיום השונות בקרב האוכלוסייה בגודל הגוף ובצורתו.יש לזכור כי מבנה הגוף שונה מאוד מאדם לאדם והינו תלוי בגיל, גנטיקה, פעילות גופנית, והרגלי אכילה. אחד מהגורמים העיקריים הקובעים את מבנה גופו של הפרט הוא הכמות והמיקום שבו מתרכזת רקמת השומן בגופינו.

דיאטות וספורט אינם מכתיבים מאלו אזורים בגוף יוסר השומן העודף. גם אם נעשה דיאטה, ונוסיף תרגילי ספורט כדי לשפר את מבנה הגוף, השומן לא בהכרח יוסר מהמקומות מהם חפצנו להורידו.

כאשר עושים דיאטה או עוסקים באימון גופני, האנרגיה נלקחת קודם כל ממקורות זמינים יותר בגוף כמו הסוכרים בדם, ומרקמות השריר בסמוך לאזור המאמץ, ולא דווקא ממצבורי השומן האגורים בגוף. כתוצאה מכך, המרזה יאבד רקמת שומן דווקא מאזורים לא רצויים, כמו הפנים, ולא בהכרח ישיג את התוצאה האולטימטיבית שלשמה הוא פצח בתוכנית ההרזיה.

כיצד אנחנו יכולים לעזור בעידן זה שבו צו האופנה והקוד החברתי מכתיבים שיפה יותר להיראות חטובים ורזים, ובו דיאטה להפחתה במשקל מייאשת את הנאבקים בה?

רבות נאמר כי "אין תרופת פלא". כדי להיות בריאים ורזים יש לשמור על פעילות גופנית מאוזנת ולחשוב על מה "שנכנס לנו לפה" ולפחות לשמור על משקל קבוע.

אולם מה בכל זאת עושים עם השומן המתרכז לו באזורים שלא נוח לנו איתם – אלו שמקשים על רכיסת כפתור המכנסיים וגורמים לקפלי שומן לגלוש מבעד למכנסיים, או שני "הכדורים" הבולטים באזור הירכיים. ומה שבמיוחד מפריע זו בטן ה"בודהה" המזדקרת בגאווה ומפריעה לנו פיזית – להתכופף. ומה עושים אחרי הלידה, כאשר הגוף הכין עצמו במשך תשעה חודשים וריפד את איזור המותניים, ועכשיו אחרי ש"הריפוד" הזה לא נחוץ לנו יותר, הוא איננו מוכן לרדת, גם אם חזרנו למשקל שלפני הלידה. אומנם הצלחנו להשיל את מספר הקילוגרמים שהפריעו, אבל מה שירד הוא היקף הפנים – לא הישבן, ולכך יש השלכות על עור הפנים ועל איך שאנו נראים. והצלוליט….בואו לא נתחיל לדבר על "זה"…

פיתרון למצבורי שומן בעייתיים

לצערנו, תרופת פלא עדיין אין, והדרך היחידה שקיימת כיום להפחתת רקמות שומן מאזורים המוגדרים כבעייתיים היא באמצעים פיזיולוגיים. בעבר מקובל היה לבצע ניתוח כירורגי של שאיבת שומן, אולם לאחרונה קיים טיפול באמצעות טכנולוגית אולטרה סאונד מתקדמת על ידי מכשיר ה בלה קונטור. מכשיר הבלה קונטור משתמש באולטרא סאונד חיצוני דיאגנוסטי בעוצמה נמוכה (בדומה לאולטרא סאונד שבודקים בו את העובר בנשים בהריון), והוא מהווה פריצת דרך מדעית ואלטרנטיבה מעשית לשאיבת שומן.

באמצעות הטכנולוגיה של הבלה קונטור ניתן למעשה לבחור את האזור הספציפי אותו אנו מעוניינים לצמצם ולפעול רק עליו. תאי השומן באזור המטרה "יסברו" כי הגיע תורם להפוך את השומן האגור בהם לזמין.

הפטנט במכשיר הבלה קונטור הוא שהוא "מדמה" את הפקודה הטבעית שהמוח נותן לגוף להתחיל בפירוק השומנים לצורך אנרגיה – החידוש הוא שבאמצעות המכשיר אנחנו יכולים לבחור את האזור ממנו יתפרק השומן, וכך ניתן יהיה להפוך את השומן הזה לזמין. הגוף בתהליך הטבעי של פירוק שומנים ישתמש בשומן הזה שהפך לזמין יותר.

חילוף חומרים

כדי לבצע את הפעילות היומיומית, הגוף זקוק לאנרגיה. אנרגיה זו מגיעה מהמזון שאנו אוכלים (פחמימות, חלבונים ושומנים). מערכת העיכול מפרקת בגוף את המזון למרכיביו באמצעות מיצי העיכול. רק החומרים המפורקים יכולים לעבור מצינור העיכול אל צינורות הדם הסמוכים לו, ולהגיע, בעזרת זרם הדם, אל כל תאי הגוף.
כאשר הגוף זקוק לאנרגיה, מועבר מהמוח איתות לגוף לנצל את מאגרי השומן בגוף. הגוף מנצל ראשית את השומן הזמין יותר. אין אפשרות "לבחור" את המיקום ממנו השומן ירד, או להפוך מרכיב מסוים לזמין יותר.

כיצד עובד מכשיר הבלה קונטור

מכשיר הבלה קונטור מתמקד אך ורק ברקמה השומנית: לאזור המטופל מוצמדות אלקטרודות המזהות את הרקמות השומניות ובאמצעות האדפטור (אולטרה סאונד) מועבר "איתות" לתאי השומן להפוך את השומן שבהם לזמין. המשך התהליך הוא תהליך טבעי של הגוף בפעילות של עיכול וחילוף חומרים, אלא שהפעם השומנים בנקודה ספציפית שאותה אנו בחרנו, הופכים לזמינים.

מכאן מידת האנרגיה שנפעיל תקבע את קצב ירידת ההיקפים. באם לא תתבצע פעילות גופנית מיוחדת, אזורי הגוף שטופלו יקטנו, היות והשומן באזורים אלו ינוצל קודם לפעילות היומיומית, אבל לא תהיה ירידה משמעותית במשקל. אולם תוספת של פעילות גופנית מתונה תאיץ את קצב שריפת האנרגיה ושילוב זה מבטיח תוצאות מדהימות בהצרת ההיקפים והפחתת הצלוליט.

כמובן שתוכנית הרזייה תאיץ את הקצב של ניצול השומן – אולם איננו ממליצים על דיאטה רק מטעמים של "הוכחה" – באם תרדו במשקל תייחסו את הירידה במשקל להרזיה במקום למכשיר. ואנו מעוניינים כי תכירו ביעילותו של המכשיר בפני עצמו. אולם – באם תעלו במשקל – נפח תאי השומן לא יוכל לרדת – ועל כן לא תהיה הפחתה בהיקפים או בצלוליט.

לסיכום:

מכשיר הבלה קונטור מטפל באזורים ממוקדים כמו בטן, מותניים, ישבן וירכיים, אזורים שלא תמיד מגיבים לדיאטה או לפעילות גופנית, ומעודד את הגוף לשריפת שומן ממוקדת. כדי לרדת במשקל יש צורך בהתעמלות ובשינוי הרגלי אכילה . עם זאת שילוב בין ספורט, דיאטת תזונה וטיפולי בלה קונטור יתנו תוצאות יוצאות מגדר הרגיל גם בירידה במשקל ובמיוחד בחיטוב הגוף ובשינוי בהיקפים.

סגירת תפריט

מלאי פרטים ויועץ יחזור אלייך בהקדם: