שאיבת שומן מסנטר כפול

שאיבת שומן סנטר כפול

אנשים רבים סובלים מהופעה של "סנטר כפול" ומגלים שמדובר בבעיה מטרידה. עבור רבים, אותו סנטר שני מציק הופך למטרד של ממש בייחוד בעקבות העובדה שלא ניתן להסתיר אותו. כי בעוד שאת עודפי השומן באזור הבטן או הירכיים ניתן להסתיר באמצעות בגדים רחבים, הרי שהסנטר תמיד גלוי לעיניי כול, ואפילו טריקים כמו צעיר או צווארון ארוך לא תמיד עוזרים בהסתרתו. טוב שיש היום טכנולוגיה המאפשרת לבצע שאיבת שומן מסנטר כפול במטרה להסתיר את הפגמים.

מהם הגורמים העיקריים להופעותו של סנטר כפול?

סנטר כפול הוא למעשה תוצאה של הצטברות שומן מתחת ללסת. גורמים שעלולים להוביל להצטברות הזו הם הזדקנות, נטייה גנטית, בעיות הורמונליות, נטילת סטרואידים או תרופות חזקות. ישנם מקרים שבהם הסנטר הכפול הוא תוצאה של ירידה משמעותית ופתאומית במשקל ונפילה של עור הפנים. מעבר לכך, גם המזונות שאנחנו צורכים עשויים להשפיע על הופעתו של הסנטר הכפול. לדוגמה, מזונות שנוטים לספוח נוזלים כמו מלח, אלכוהול או סוכר עלולים להוביל לנפיחות בפנים ולאחר מכן גם לנפיחות בסנטר. כדי להתגבר על הבעיה הזו, מומלץ לשתות הרבה מים.

שאיבת שומן מהסנטר – איך זה עובד?

בימינו ניתן להתגבר על בעיית הסנטר הכפול באמצעות שאיבת שומן מאזור הצוואר. מדובר בתהליך כירורגי שאורך כשעה בערך, ובמהלכו מאלחשים את המקום, מחדירים צינורית מיוחדת לאזורים מסוימים ומשתמשים במכשיר לייזר כדי להוציא מהסנטר את השומן שהצטבר. לפני ביצוע השאיבה עצמה, הרופא מסמן בטוש את האזורים על גבי הפנים שאליהם יחדירו את הצינורית ויוציאו את השומן.

לאחר הניתוח הרופא חובש את הפצע והמטופל משוחרר לביתו. באופן כללי, ניתוח לשאיבת שומן אינו כולל תופעות לוואי חמורות בדרך כלל. לפעמים יכול המטופל לסבול מנפיחות באזור הצוואר אשר תימשך כשבועיים. לצד הנפיחות, ישנן תופעות לוואי אחרות באזור כמו בצקות, שטפי דם עוריים ואפילו הפרשה דמית. אין לחשוש מתופעות הלוואי האלה, שכן הן חלק מן הפרוצדורה הרפואית שעבר המטופל. ניתן לראות שינויים לטובה במראה הצוואר לאחר כמה חודשים.

מעלימים את הסנטר הכפול בדרך טבעית

לפני שניגשים לבחון את האפשרות של שאיבת שומן מסנטר כפול, כדאי לנסות את השיטה הטבעית להעלמת הסנטר. כך, קיימים כמה תרגילים שאפשר לבצע באופן קבוע שנועדו להעלים את הסנטר. במסגרת תרגיל לדוגמה, אפשר לפתוח את הפה, לכופף לאט פנימה את השפה התחתונה ולסגור לאט את הלסת בעת משיכת השפה קדימה. תרגיל יעיל נוסף הוא לשים את הסנטר מתחת לשני אגרופים, לנסות לדחוף את הפנים כלפי מטה. מומלץ לעשות זאת במשך 5 שניות ברציפות. דרך נוספת למנוע את הופעתו של הסנטר הכפול הבלתי רצוי הוא לשתות הרבה מים. המים ידועים כגורם שיעיל במיוחד להוצאת הרעלים מהגוף, וישנם מחקרים שהוכיחו ששתיית מים לפני הארוחה מפחיתה את צריכת הקלוריות במהלך האכילה ומונעת את הצטברותם של השומנים הבלתי רצויים מתחת לסנטר ובכלל.