שאיבת שומן או מתיחת בטן?

שאיבת שומן או מתיחת בטן

 כולנו רוצים לא רק להרגיש טוב, אלא גם להיראות טוב. מסיבה זו, רבים מאתנו משקיעים רבות במראה החיצוני, אוכלים בריא והולכים לחדר כושר 2-3 פעמים בשבוע. אך למורת רוחנו, אנו לא תמיד מקבלים את התוצאות הרצויות.

אחד האתגרים הבולטים יותר בתהליך הירידה במשקל הוא שלא משנה כמה משקולות נרים או כמה כפיפות בטן נעשה, תמיד יישאר אותו שומן עודף מעצבן באזור הבטן, הזרועות או הירכיים. פעמים רבות נרצה להסתיר את השומן הזה באמצעות בגדים רחבים ונוותר על רעיון החולצות הקצרות או בגד הים בחוף.

למרבה המזל, בעולמנו המודרני קיימות שיטות טכנולוגיות איכותיות להיפטרות עודפי השומן, כאשר הבולטות שבהן הן שאיבת שומן ומתיחת בטן. בואו נעמוד על ההבדלים שבין שתי השיטות האלה.

 

שאיבת שומן – איך זה עובד?

שאיבת השומן היא למעשה ניתוח להסרה של שומנים עודפים. הוא מיועד יותר לאנשים הסובלים מעודף משקל משמעותי ומאזורים א-סימטריים בגוף. לאחר הניתוח, המטופלים משיגים מראה "שטוח" ופרופרציונלי יותר. עם זאת, חשוב להבין שלא מדובר בניתוח מרזה והוא אינו מעניק "גוף חדש" למטופל. שאיבת שומן נועדה להיפטר מהאזורים השומניים, ועל כן באחריותו של המטופל להמשיך ולשמור על אורח חיים בריא לאחר הפרוצדורה.

 

מתיחת בטן – נעים להכיר

בניגוד לניתוח שאיבת שומן שנועד לטפל באזורים בגוף שיש להם שומן בלבד, פרוצדורת מתיחות הבטן נועדה לטפל בשלושה אזורים משמעותיים בגוף: עור, שומן ושרירים. על פי רוב, מדובר בתהליך של חיתוך אזורים שונים כמו דופן הבטן או קו המפשעה, הידוק השרירים וכן ביצוע מתיחות עור.

לעתים מדובר אף בתהליך של "הרמת הגוף" שכתוצאה ממנו מבצעים מעין "הרמה" של השרירים, השומן והעור. לאחר מתיחות בטן, המטופל מקבל גוף מתוח ו"שטוח" יותר, והופך לאדם שנראה בריא וצעיר יותר.

 

מתי נשלב בין שני הניתוחים?

ההבדל העיקרי בין ניתוח לשאיבת שומן לבין מתיחות בטן, הוא שהשאיבה מיועדת לאנשים הסובלים מעודף משקל, בעוד מתיחות בטן נועדו לעיצוב וחיטוב הגוף. ישנם מקרים שבהם משלבים את שתי הפרוצדורות יחד. כך למשל, מטופלים שעברו שאיבת שומן אך עורם אינו גמיש מספיק, ייעזרו גם בפרוצדורת מתיחות בטן כדי להיפטר מעור מדולל ורפוי ולהעניק מראה "מתוח" וחטוב יותר לגוף.

 

מתי לא כדאי לשלב בין שני הניתוחים?

אף על פי ששאיבת שומן ומתיחת בטן הולכות טוב יחד ויכולות להשיג את התוצאות הרצויות, שתי הפרוצדורות האלה אינן מתאימות לכל אחד. כך למשל, אם המטופל התברך בעור אלסטי וגמיש, הוא לא באמת זקוק למתיחת בטן לאחר שאיבת השומן. מעבר לכך, ישנם מקרים שבהם אפשר להסתפק במתיחת בטן בלבד, למשל במצב שבו הגוף אינו כולל מצבורי שומן שמסרבים להיעלם, אלא רק זקוק לחיטוב קל.

ישנם מקרים שבהם השילוב בין שתי הפרוצדורות עלול לסכן את המטופל בעקבות הרקע הרפואי שלו. כך, מטופלים שנוהגים לעשן או מטופלים שעברו ניתוח באזור הבטן נחשבים לבעלי סיכון מוגבר לפתח פצעים וזיהומים לאחר שאיבה או מתיחת בטן.

כך או כך, הן ניתוח לשאיבת שומן והן מתיחת בטן נעשים על ידי רופא מנתח פלסטי מומחה. לפני הניתוח מבצעים הערכת מצב וקובעים איזו פרוצדורה בטוחה יותר.

חשוב להבין שאף אחד מהניתוחים אינו מהווה תחליף לשמירה על אורח חיים בריא ואינו נועד להוות מעין פתרון קסם למצב הקיים. לפיכך, הדבר הראשון שיש לעשות הוא לנסות לרדת במשקל, להימנע מצריכת מזונות בלתי בריאים ולהקפיד על ביצוע כושר גופני. רק לאחר שנותרו עודפי שומן בלתי רצויים או שהדיאטה אינה מספקת, אפשר לעבור לשלב הבא של בחינת האפשרות לבצע ניתוח.

אולי יעניין אותך לקרוא עוד קצת…

שאיבת שומן מהרגליים

שאיבת שומן מסנטר כפול