איך לשלוט במיקום ממנו יופחת השומן?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב twitter
Twitter
למרות עליית חשיבותה של החזות החיצונית, אנו עדים לעלייה בתופעת ההשמנה, ואיתה התפתחות תעשיית הדיאטות: דיאטת חלבונים, דיאטת צירופים, דיאטת מיצים או פשוט הפחתת קלוריות. העלייה הגוברת בחיפוש אחר הדיאטה האולטימטיבית חשובה גם מבחינה בריאותית. ותהא הדיאטה אשר תהא, אנשים רבים יחוו בדרך תסכול, מצב רוח רע, וחולשה.

כאשר עושים דיאטה או עוסקים בפעילות גופנית, "הדלק" הדרוש לביצוע הפעילות, או מקור האנרגיה, מגיע קודם כל ממקורות זמינים יותר בגוף כמו הסוכרים בדם, ולא דווקא ממצבורי השומן האגורים בגוף.  גם כאשר מצליחים בדיאטה ויש ירידה משמעותית במשקל, המרזים חשים תסכול בשל הקושי לשלוט במיקום ממנו יופחת השומן. דיאטה, גם בשילוב עם פעילות גופנית, אינה מכתיבה מאלו אזורים בגוף יוסר השומן העודף. כתוצאה מכך, המרזה יאבד רקמת שומן דווקא מאזורים לא רצויים, כמו הפנים, ולא בהכרח ישיג את התוצאה שלשמה הוא התחיל בדיאטה. פעילות גופנית מונעת אומנם את איבוד מסת השרירים ומחזקת את הגוף, ואף משפרת את מצב הרוח, אולם היא אינה מכתיבה מהיכן השומן יוסר.

בשנים האחרונות חוקרים מגלים עניין רב במיקום מאגרי השומן בגופנו לא רק בשל סוגיה אסתטית של חיטוב הגוף אלא משום חשיבותם מבחינה בריאותית. במחקר שבוצע לאחרונה התעניינו החוקרים לא רק במשקל האדם, אלא גם באופן חלוקת המשקל בין חלקי הגוף השונים. נמצא שהיחס בין היקף המותניים לירכיים יכול להצביע על סיכונים בריאותיים בעתיד.

האנשים בעלי המבנה ה"תפוחי" (אצלם השומן מצטבר מסביב לבטן) נמצאים בסיכון גבוהה יותר למחלות לב ויתר לחץ דם מאשר אנשים שמצבורי השומן שלהם נמצאים באזור הישבן והירכיים (מבנה "אגסי"). נמצא כי היקף הבטן או היחס בין היקפי הבטן להיקפי הירכיים, יכול להוות אינדיקציה לגבי סיכון או מחלה, יותר מאשר מדד ה BMI – body mass index שנחשב עד כה כמנבא.

במידה ואתם נכנסים לקטגוריה של מבנה גוף בצורת "תפוח", מוטב כי תתחילו לחשוב על בקרת משקל טובה יותר על ידי דיאטה, פעילות הגופנית, בשילוב עם טיפול שיכול לפרק שומנים ביתר קלות ולהעלות את קצב שריפת השומנים בצורה ממוקדת.

כיצד?

טיפולים במכשיר בלה קונטור מספקים את הפתרון – מכשיר הבלה קונטור מטפל באזורים שלא מגיבים לדיאטה או לפעילות גופנית, ומעודד את הגוף לנצל יותר שומן כ"דלק" מטאבולי, ובאופן ממוקד. לאחר הטיפול עם בלה קונטור ובשילוב עם דיאטה ופעילות גופנית ניתן יהיה למקד את הירידה בהיקפים מהמקומות הרצויים.

אולי יעניין אותך גם:

סגירת תפריט

מלאי פרטים ויועץ יחזור אלייך בהקדם: