צלוליט

המונח צלוליט מתאר שכבה של גומות וגבשושיות המופיעה למשל בירכיים ובישבן של נשים רבות (למעלה מ 80% מהנשים מתלוננות על צלוליט). 
הדרך היחידה להפחית את מראה הצלוליט היא לנסות להקטין את מסת השומן הכלואה בתוך רקמת החיבור.

במונחי יופי, הצלוליט נחשב לכאורה כסוג של "שומן לא טוב", קומבינציה של שומן, מים, ו"פסולת רעילה" שהגוף נכשל בהסרתו.

ברפואה הצלוליט נחשב לשכבת שומן רגילה – אלו רצועות של רקמה סיבית המחברת את העור לרקמות עמוקות יותר, ומפרידות בין תאים שמכילים תאי שומן. כלומר הצלוליט כלוא מתחת לשכבת האפידרמיס, בשכבות הדרמיס וההיפודרמיס של העור, ומאופיין בבליטות שומן דחוסות הכוללות חומרים שומניים ונוזליים. כאשר תאי השומן גדלים כתוצאה מהתעבות הדרגתית של השומן בהם, (בין אם מהשמנה ובין אם כתוצאה ממטען גנטי הגורם לפינוי הפסולת מהתאים באופן לקוי המחמיר עם הגיל), התאים נדחסים זה אל זה ומפעילים לחץ על כלי הדם המובילים אליהם, דבר הגורר הזנה לקויה של שכבת השומן והתקשות של שכבת השומן באופן הנראה כלפי חוץ כקליפת תפוז.

הצטברות הצלוליט מפחיתה עוד יותר את קצב זרימת הדם דרך כלי הדם, (הקפילרים -הקטנים מנימי דם) הנדחסים בין תאי השומן הכלואים בתוך הצלוליט. הירידה הנוספת בזרימת הדם, פוגעת פגיעה נוספת במטאבוליזם של התאים ומכאן למחסור בחמצן ומינרלים לרקמות העור.
גנטיקה, מין, כמות שומן בגוף, גיל, והעובי של העור – כל אלה קשורים לכמות הצלוליט שיש לאדם ולכמה הצלוליט נראה לעין.

הדרך היחידה להפחית את מראה הצלוליט היא לנסות להקטין את מסת השומן הכלואה בתוך רקמת החיבור. הפחתת הלחץ ישפר את מראה העור והגבשושיות יראו פחות. זה ישפר אך לא יעלים לגמרי.

מכל סיבה שתהיה, חשוב לדעת שאין תרופות פלא או טיפולים שיגרמו לצלוליט להעלם לחלוטין. ישנן תוכניות רבות בשוק לחיטוב הגוף החל משיטות פשוטות כמו שמנים וקרמים, לקיחת תוספים, הזרקת חומרים (מזותרפיה), עיסויים ועד לניתוחים. להלן מספר נקודות למחשבה לגבי השיטות השונות:

מוצרים "נגד צלוליט", לכאורה, כמו ספוגי ליפה וקרמים שונים, סבוני אמבט, מכשירי עיסוי, תחתוני מחץ – כיצד הם יכולים להעלים צלוליט? אומנם בעיטוף גוף ניתן לגרום לאיבוד נוזלים באופן זמני כתוצאה מהזעה או מהלחץ, אבל הנוזלים הללו יוחלפו בנוזלים אחרים. נקודה נוספת למחשבה היא השאלה היא האם מוצרים כמו קרמים שנמכרים כמוצרי מדף ללא מרשם רופא, יכולים לגרום לשינויים מתחת לשכבת העור העליונה (אשר אינה חדירה בהיותה שכבת מגן לגוף מפני פגיעות וחומרים חיצוניים), באזור שבו נמצא את הצלוליט (כלומר בדרמיס ובהיפודרמיס)?

ישנם מוצרים הכוללים ויטמינים ומינרלים, כמוסות למיניהן וכדורים, אולם לא ידוע על מוצר הנלקח דרך הפה שיכול לגרום להפחתה סלקטיבית של שומן מהגוף. מכוני יופי מציעים טיפולים באמצעות מכשירים רוטטים ועיסויי לשרירים כדי לגרום לשיפור בזרימת דם, המבטיחים להסיר את הצלוליט. יש העוטפים את הגוף בבד כמו "מומיה", עם או בלי קרם, וטוענים שזה יעזור "להמיס" את השומן. הטענה שלהם שזה עובד משום שצלוליט הוא מים ה"מתחבר" לרקמת השומן, או שכך הם מסירים את ה"רעלנים". רעיונות אלו מעוררים ספקות: האם מוצרים שיכולים להגביר את זרימת הדם בלבד יכולים גם לגרום לחילוף חומרים של תאי שומן? ואם כן, מה תהיה ההשפעה המקומית? האם קיימים חומרים היכולים לעזור בסילוק רעלנים, ומה הקשר בין סילוק רעלנים לכמות הצלוליט או למראה של רקמות שומן על פני העור?

מבין הטכנולוגיות החדשות, מכשיר הבלה קונטור, הודות לאולטרא סאונד, מסוגל להביא את תאי השומן לרטט שישבור את מבנה הצלוליט וישפר בכך את מראה העור ומירקמו. תהליך זה הופך את השומן האגור בתאים לזמינים לשימוש (בהתאם לצורך) בתהליך המטבוליזם, מה שמבטיח שבעת מאמץ גופני כלשהו תהיה עליה ביכולת הגוף לשרוף את השומנים הללו. לכן התהליך שנוצר הוא טבעי לחלוטין.

מכשיר הבלה קונטור ששינה את החוקים, משתמש באולטרא סאונד דיאגנוסטי בעוצמה נמוכה, ואין לו השפעה טראומטית על תאי השומן. למכשיר, המוגן בפטנט, יש אפקט כפול: 1. מיפוי האזור המטופל 2. יצירת *רזוננס לתאי השומן (* תהודה – כתוצאה מהרטט נוצר חיכוך של תאים זה בזה ונוצר חום):

  1. האולטרה סאונד יכול לספק מיפוי האזור המטופל הודות לארבע אלקטרודות. גלי האולטרא סאונד המאבחנים את מבנה העור (צפיפותה, עומקה ועובייה של רקמת השומן) משתנים ומתאימים לעוצמה והתדירות בזמן אמת כדי להשיג שחרור יותר יעיל של תאי השומן.
  2. רזוננס הוא וויברציה (רטט) של תאים. הרזוננס גורם לתאים לפרוק את התוכן השומני שבהם ובכך השומן הופך זמין לגוף לשימוש כמקור אנרגיה עיקרי לכל שימושיו (אפילו לנשימה במצב מנוחה), התהליך מקביל לתהליך שחרור שומן מהתאים בעת צורך מוגבר באנרגיה (פעילות ספורט למשל). מכאן אפשר להסיק כי התהליך טבעי לחלוטין. לגוף עצמו יש דרישה לאנרגיה אפילו במצב של מנוחה. מקור האנרגיה הזמין ביותר לאחר טיפול בלה קונטור הוא אותו שומן ששחררנו מהתאים ולכן תתקבל הצרת היקפים ממקודת.

גלי האולטרה סאונד המשחררים שומן מהתא, הופכים אותו לזמין לשימוש מיידי במטבוליזם, והוא בתורו ינוצל בהתאם לצורך. יותר מכך, בשיטה זו אנו לא רק מצרים היקפים אלה גם משחררים עודף נוזלים, דבר המביא להפחתה בנפח האזור המטופל.

עוד נקודה לזכות הבלה קונטור היא שלרזוננס של תאי השומן אין תופעות לוואי ביוכימיות ואנדוקרינולוגיות על הדם, מכיוון שהשומנים הנכנסים לזרם הדם, מגיעים אליו רק כאשר הגוף זקוק להם בעת דרישה לאנרגיה. לכן התהליך הוא לחלוטין טבעי ולא משנה את האיזון הפיזיולוגי של הגוף.

בנוסף טיפולי בלה קונטור מפחיתים את הלחץ המופעל על הקפילרים, שהרי גלי האולטרה סאונד גורמים לשחרור חומר שומני ונוזלים מתאי השומן, דבר הגורר ירידה בגודל תאי השומן ובצפיפותם ולכן ירידה בלחץ המופעל על ידם על כלי הדם העוברים בינם ובתוכם. עם ירידת הלחץ על כלי הדם, זרימת הדם דרכם משתפרת ועימה ניקוז נוזלים וחמצון טוב יותר לרקמות.

להצלחת הטיפול אין צורך בדיאטה או בפעילות גופנית, אולם שילוב של פעילות גופנית ותזונה נכונה עם טיפולים במכשיר הבלה קונטור מסייע להפחתת הצלוליט.

 
 
סגירת תפריט

מלאי פרטים ויועץ יחזור אלייך בהקדם: