שאיבת שומן מהרגליים

שאיבת שומן מאזור הרגליים ופלג גוף תחתון

כאשר אנו מדברים על פרוצדורת שאיבת שומן, רבים מאתנו מתכוונים יותר לשאיבת שומן העקשן באזור הבטן או אפילו באזור הסנטר. עם זאת, קיימים אזורים נוספים בגוף שבהם הצטברויות השומן הופכות למטרד.

לדוגמה, ישנם אנשים שמגלים שהשומן באזור הרגליים עקשן לא פחות, ושלא כל כך קל להיפטר ממנו גם אם עושים דיאטה רצחנית או מבצעים תרגילי חיזוק בחדר כושר.

לעתים אין ברירה אלא להתערב מבחינה כירורגית, אם רוצים להגיע לתוצאות הרצויות וללבוש סוף כל סוף את הג'ינס שמחכה לנו בארון, או לללכת לחוף הים בבגד ים ולא בבגדים רחבים שנועדו להסתיר את הגוף.

 

מתכוננים לשאיבת שומן

חשוב להבין כי שאיבת שומן מהרגליים היא פעולה כירורגית פולשנית לכל דבר ועניין, ולכן אחד הדברים הראשונים שיעשה הרופא הוא לבחון אם לא ניתן להוריד את השומנים בדרך אחרת, כלומר באמצעות דיאטה או ביצוע פעילות גופנית מותאמת. נוסף על כך, ישנם מועמדים המתאימים לניתוח שאיבת השומן מהרגליים יותר מאחרים. מדובר בדרך כלל במטופלים הנוטים לסבול מכיסי שומן עבים ומעור דליל באזור הרגליים. מטופלים אלה אינם מצליחים להיפטר מהשומנים שהצטברו גם במהלך הרזייה, ולכן המוצא המתאים עבורם הוא לבצע את הניתוח.

 

כיצד מתבצעת שאיבת שומן מהרגליים?

קיימות שיטות שונות לביצוע שאיבת שומן מהרגליים, כאשר הנפוצה יותר היא שאיבה בעזרת Vaser 360  המיועדת בעיקר עבור ירכיים ושוקיים. מדובר בשיטה חדשנית שנועדה לשאוב את השומנים בכמה שפחות התערבות כירורגית, וגם לחטב את הרגליים בדרך הרצויה. במסגרת שיטת הווייזר מפרקים את השומנים העקשניים ומבצעים מעקב באמצעות אולטרה-סאונד. לאחר מכן, מוציאים את השומן מהרגליים בעזרת צינורית מיוחדת.

כל הפרוצדורה הזו מתבצעת בהרדמה חלקית, כדי שהמטופל לא יחוש בכאבים. כמו כן, ההחלמה מניתוח שאיבת שומן מהרגליים קלה יחסית. מרבית המטופל חוזרים לנהל חיי שגרה לאחר ימים ספורים בלבד. בנוסף, במשך כשלושה שבועות לאחר הטיפול, המטופל עשוי לחוש בנפיחות באזור הניתוח. לפיכך, מומלץ להרכיב תחבושת אלסטית על הרגליים לצורך התנהלות נוחה וקלה יותר.

 

מה קורה לאחר הטיפול?

בסיומו של הטיפול המטופל חש בהקלה משמעותית. אין עוד עור שמדלדל מהרגליים, ואפשר ליהנות מרגליים חטובות הרבה יותר. אחד היתרונות הבולטים יותר בשאיבת שומן מהרגליים הוא שתאי השומן בדרך כלל אינם מתפתחים שוב, אלא אם כן המטופל מעלה במשקל באופן משמעותי. לפיכך, חשוב לשמור על אורח חיים בריא גם לאחר השאיבה.

 

מי יכול לבצע את שאיבת השומן?

כל שאיבת שומן, ובייחוד שאיבת שומן מורכבת דוגמת שאיבה מהירכיים, השוקיים או הקרוסליים, צריכה להיעשות על ידי כירורג פלסטי מומחה.

כך שלפני שאתם מחליטים על ביצוע הניתוח, חשוב לפנות למרפאה מקצועית בלבד. מומלץ לעשות קצת מחקר על המרפאה ולראות כמה ניסיון יש למומחים בתחום. כמו כן, אל תהססו לשאול שאלות המטרידות אתכם עד שתקבלו את כל התשובות המלאות.