איך להיפטר מצלוליט?

איך להיפטר מצלוליט

הצלוליט מתבטא בהצטברות של שומן תת עורי במקומות כמו אזור הירכיים, הבטן או הישבן. את הצלוליט מכנים גם לעתים "עור תפוז" והוא מהווה מטרד לא קטן, בייחוד בקרב נשים שדואגות לשמור על המראה החיצוני שלהן ולטפח את עצמן. הצלוליט מופיע בעיקר בקרב נשים שגופן עבר שינוי משמעותי כמו לידה, השמנת יתר או דיאטת רזון קיצונית. עם זאת, לעתים הצלוליט נגרם בעקבות נטייה גנטית, לחץ או גיל. מכל מקום, היום קיימות דרכים טובות להיפטר מהצלוליט אחת ולתמיד.


5 הדרכים הנפוצות והטובות יותר להיפטר מהצלוליט

כל אישה הסובלת מהצטברויות של שומן תת עורי וממראה של עור תפוז רוצה יותר מכול להיפטר מהמראה ולהחזיר לעצמה את היופי. ובכן, קיימות כמה דרכים לעשות זאת:

פיזור השומן באמצעות פעילות גופנית מתאימה.

אחד הדברים הראשונים שכדאי לעשות הוא לנסות להיפטר מהצלוליט בעזרת פעילות גופנית. ספורט כמו רכיבה על אופניים, ריקוד, ריצה או ספינינג יפזרו את השומן לאורך הגוף. כדאי לבחור פעילות ספורטיבית אהובה ולעסוק בה 3 פעמים בשבוע לפחות.

מעסים את הגוף.

דרך נוספת להקל על תופעת הצלוליט היא עיסוי. מדובר בעיסוי אינטנסיבי שנועד להזרים את הדם, וכך לפזר את השומן בשאר חלקי הגוף. ניתן לעשות את העיסוי באופן עצמאי, אך אם רוצים להשיג תוצאות טובות יותר, חשוב לפנות לאנשי מקצוע.

להחליף את הקפה במים.

המראה החיצוני שלנו מושפע, בין השאר, מהמאכלים והמשקאות שאנו מכניסים לגוף. במקום להרבות בצריכת משקאות עתירי קפאין כמו קולה או נס קפה של בוקר, מומלץ לשתות מים והרבה. המים מסייעים בניקוי מערכות הגוף ובחילוף החומרים.

מפחיתים את צריכת המלח.

מומלץ להימנע מאכילת מזונות מלוחים מדיי. המלח סופח את נוזלי הגוף, גורם להתייבשות ובין השאר גם להופעתו הבלתי רצויה של הצלוליט. בתור התחלה, מומלץ להימנע מלהוסיף מלח למזון שכבר הכנתם. זיכרו שבזמן ההכנה שלו, כבר הוספתם מלח ולכן אין כל צורך להשתמש במלח שוב. גם אם זה לא טעים בהתחלה, בסופו של דבר הגוף יתרגל לטעם החדש ולא תגששו אחר המלחייה בכל פעם.

האם אתן ישנות מספיק?

ישנם מחקרים שמראים כי אכן קיים קשר בין השמנת יתר, הופעת צלוליט למחסור בשינה. אז גם אם החיים תובעניים ומלחיצים, לא כדאי לוותר על 7-8 שעות שנת לילה טובה, למען בריאות תקינה ותפקוד טוב יותר במהלך היום.

 

להגיד שלום לצלוליט אחת ולתמיד

אם ניסיתן את כל השיטות הטבעיות כדי להתגבר על הצלוליט ודבר אינו עוזר, ניתן לשלב טיפולים אינטנסיביים של התערבות באמצעות לייזר או גלי רדיו. לא מדובר בפעולות כירורגיות חודרניות, אלא שיטות מתקדמות לטיפול בצלוליט. עם זאת, במקרים מורכבים יותר כדאי לשקול גם שאיבת שומן, שהיא פעולה כירורגית, כדי להיפטר מהצלוליט הבלתי רצוי.