המסת שומן או הקפאת שומן?

הקפאת שומן מקצועית האם כדאי?

פעמים רבות, אנשים הסובלים מעודף משקל ומעודפי שומן רוצים לעשות שינוי משמעותי במראה החיצוני שלהם. הם פותחים בדיאטה מבוקרת וגם עוסקים בפעילות גופנית כדי להסיר את עודפי השומן ולהיראות טוב יותר. אך למרות כל המאמצים, עדיין נשאר שומן עיקש באזורים מסוימים בגוף כמו אזור הבטן, הירכיים או המותניים. על מנת להיפטר מהשומן הבלתי אסטטי מבצעים בדרך כלל אחת משתי הפרוצדורות – המסת שומן או הקפאת שומן. אנו נצלול קצת יותר לעומק ונכיר כל אחד מהשיטות האלה.

 

מהי המסת שומן?

המסת שומן, או בשמה הלועזי "ליפוליזיס", היא אחת הטכנולוגיות המתקדמות יותר שנועדו להילחם בעודפי השומן הבלתי רצויים. מטרתה של ההמסה היא להרוג את התאים השומניים מבלי לפגוע בעור. באופו כללי, קיימות שתי שיטות להמסת שומן – האחת באמצעות זריקה ושנייה בעזרת לייזר. מכשיר הלייזר מאפשר לפרק את השומן שהצטבר ולהחזיר למטופל את המראה שאיבד. לשיטת המסת השומן כמה יתרונות משמעותיים:

  • מדובר בטיפול שאינו מלווה בכאב, אם כי רק בתחושת אי נוחות מסוימת שבסוף אינה גורמת לתופעות לוואי.
  • הטיפול אינו חודרני או פולשני ואינו מותיר אחריו צלקות או חתכים.
  • זמן ההתאוששות לאחר הטיפול בהמסת שומן הוא מיידי בדרך כלל ואינו כולל הגבלות מיוחדות.

באופן כללי, הטיפול בהמסת שומן מתאים למטופלים שצריכים לעשות שינויים קוסמטיים ולהיפטר מעודפי שומן שלא מגיבים לדיאטה. אזורים קלאסיים המיועדים להמסת שומן יכולים להיות סנטר כפול או כרס קטנה. עם זאת, שיטת המסת שומן אינה מתאימה לכל אחד. כך למשל, השיטה אינה מיועדת לסובלים מעודף משקל באופן משמעותי, נשים מניקות או הרות, אנשים הסובלים מאלרגיות לחום או לקור או למטופלים הסובלים מבעיות בקרישת דם.

מהי הקפאת שומן?

בדומה להמסת שומן, גם שיטת הקפאת שומן מיועדת להיפטרות מעודפי שומן קטנים יחסית הנמצאים באזורים כמו ירכיים, זרועות או בטן. הקפאת השומן מתבצעת בעזרת מכשירים מיוחדים ש"יונקים" את השומן במטרה להיפטר ממנו. היניקה מתבצעת בדרך כלל בטמפרטורה של כ-7 מעלות צלסיוס במטרה להרוס את תאי השומן הבלתי רצויים. גם כאן מדובר בטיפול בלתי פולשני שאינו מלווה בכאבים (אם כי המטופל עשוי לחוש אי נוחות) ואין צורך בהכנות מיוחדות לקראת הטיפול. כמו כן, מדובר בטיפול בטיחותי שאינו פוגע ברקמות סמוכות, ניתן לחזור עליו כמה פעמים והוא נחשב לטיפול זול יחסית לתמורה שמקבלים ממנו.

עם זאת, לפני שפונים לבצע תהליך של הקפאת שומן, יש צורך לשלול בעיות רפואיות כמו אלרגיות, בעיות בזרימת דם, בעיות בקרישת דם, הריון או הנקה וכן הימצאות של פצעים טריים.

המסת שומן כנגד הקפאת שומן – מה כדאי?

אם נשווה בין שתי השיטות, נראה שהן המסת שומן והן הקפאת שומן נועדו להרוס תאי שומן בלתי רצויים. אך בעוד ההמסה מתבצעת בעזרת תהליך של חום, הרי הקפאת שומן מערבת תהליכי קור. ראינו שלשתי השיטות קיימים יתרונות משמעותיים. כמו כן, מדובר בשיטות בטוחות המאושרות על ידי אנשי רפואה.

היות ששתי השיטות נועדו להשיג מטרה אחת בסופו של דבר, נשאלת השאלה איזו שיטה טובה יותר. ובכן, מכיוון שחשוב לבחון כל מקרה לגופו, יש צורך להתייעץ עם אנשי מקצוע כאשר באים להיפטר מעודפי שומן. אנשים העוסקים בתחום במשך שנים רבות יבחנו את ההיסטוריה הרפואית של המטופל וימליצו לו על השיטה המועדפת. נוסף על כך, זה המקום לציין שאף שיטה להיפטרות מעודפי שומן אינה מהווה תחליף לשמירה על אורח חיים בריא. כך שגם לאחר הפרוצדורה חשוב להקפיד על תזונה נכונה ועל ביצוע פעילות גופנית באופן קבוע.