דף הבית שאיבת שומן טכניקות שונות לשאיבת שומן

הצטרפו אלינו בפייסבוק

טכניקות שונות לשאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן לא נועד לטפל בבעיית ההשמנה הכללית בגוף, הוא אינו תחליף לדיאטה וגם לא פתרון לטיפולי צלוליט, סימני מתיחה או עור רפוי. ובניגוד לטיפולי בלה קונטור, שמטרתם הצרת היקפים ללא ניתוח ושיפור מרקם העור והצלוליט, הרי שאיבת שומן הוא הליך כירורגי שנועד לשינוי פרופורציות של הגוף על ידי שאיבת עודפי שומן באזורי גוף מוגדרים ומקומיים.

בשאיבת שומן מסירים את השומן מהגוף ע"י החדרת מחט חלולה (קנולה), דרך חתך קטן בעור, אל רקמת השומן. הרופא מכוון בידו את הקנולה לכיוון אשכולות השומן באזור הטיפול, ובתנועות מהירות קדימה ואחורה, מפרק את "אשכולות" השומן. התוכן שומני ותאי השומן העודפים שהופרדו נשאבים החוצה דרך המחט החלולה.

במהלך השנים הטכניקות הכירורגיות השונות השתפרו והפכו את שאיבת השומן להליך בטוח יותר, קל יותר ופחות כואב. טכניקות אלו כוללות:

שאיבת שומן טומסנט (Tumescent) –  מרדימים מקומית את האזור איליו תכנס הקנולה. לאחר מכן מזריקים לרקמת השומן כמות גדולה של נוזלים המורכבים מלידוקאין ואפינפרין. בשאיבת שומן טומסנט אין צורך בהרדמה מלאה כמו שעושים בפרוצדורה המסורתית, והשאיבה עצמה מבוצעת בערנות ובהכרה מוחלטת של המטופל.  (מבוצע בסניף "אופטימל" תל אביב)

שאיבת שומן בגלי רדיו –  בשאיבה זו נעזרים בהמסת שומן עם מכשיר המבוסס על טכנולוגיית גלי רדיו, הנקרא בודי-טייט, על מנת להמיס את השומן. המסת השומן מתבצעת במקביל לשאיבה וכולל מוט אשר נועד לכווץ את העור בסיום הפעולה. (מבוצע בסניף "קונטור אפקט" ירושלים וב"אופטימל")

שאיבת שומן בלייזר  - בשאיבת שומן זו נעזרים בגלי לייזר כדי להמיס את השומן. יש השואבים את שומן באמצעות קנולה ויש טכניקות אשר בהן השומן נותר בגוף לפינוי ע"י הלימפה.

שאיבת שומן בודי-ג'ט - שאיבת שומן זו עושה שימוש בסילון מים כדי להמיס את השומן באזורים בעייתיים. זרם המים מסייע לנתק את השומן ולהפריד אותו מהגוף ובכך להקל על השאיבה. שיטה זו עדינה וסטרילית יותר מאשר שאיבת השומן המסורתית. באופן זה ניתן להשתמש בשומן העצמי להזרקה כחומר מילוי להצערת פנים או לעיצוב החזה.

בכל הטכניקות של שאיבות השומן, לרוב, אין צורך באשפוז לילה, אלא אם מדובר על כמות גדולה מאוד של שומן, או נוסף לכך גם ניתוח למתיחת עור. את השאיבה ניתן לבצע בהרדמה מלאה או בהרדמה מקומית, עם או בלי "סדציה" (בסדצייה מזריקים חומרים שנועדו לטשטש ולנמנם את המטופל).

אזורי הגוף מהם ניתן לבצע שאיבת שומן הם:

  • בטן ומותניים
  • צידי הגב
  • צידי הירכיים
  • ישבן
  • חלק עליון של הזרועות
  • אזור החזה (לגברים)
  • ברכיים
  • אזור הצוואר והסנטר

ההצלחה של שאיבת השומן היא סובייקטיבית וקשורה לציפיות של המטופל. לכן חשוב לתאם ציפיות לפני הניתוח, שכן התוצאות המושגות אצל אחד אינה דומה לתוצאות השאיבה אצל אדם אחר בשל השוני בנתונים הפיזיים של כל אדם.

 

בייעוץ, לפני קבלת ההחלטה על ביצוע שאיבה, הכירורג יסביר למטופל/ת מה הוא/היא יכולים להשיג בשאיבת שומן, כמה שומן בערך ניתן לשאוב. רצוי לברר בכמה סנטימטר בערך יתבטא השינוי בהצרת ההיקפים. נבחן מצב העור, האם הוא דק ונוטה ל"שבירה" או שהוא גמיש, אך לא בכל מצב ניתן לדייק בהערכה לגבי מידת האלסטיות של העור.

ואם חלילה בוצעה שאיבה לא אחידה (אינה סימטרית) ואינכם מרוצים מהתוצאות אתם מוזמנים לבצע מספר טיפולים עם מכשיר "בלה קונטור". טפול באסימטריה ניתן לבצע ע"י מספרי טיפולי בלה קונטור באזור השאיבה. הטיפולים יסייעו להפטר מהשומן הנותר ויסייעו בהחלקה של האזור, ובשיפור מרקם העור והצלוליט.

e-max.it: your social media marketing partner